Haber

Kilis’te 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Kilis’te 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

KİLİS – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporRengarenk manzaralar ortaya çıktı.

Kilis’te 7’den 70’e bayrağı eline alan herkes sabahın erken saatlerinden itibaren kutlamaların yapıldığı alanlara akın etti. Kentte öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde toplanan kalabalık, ellerinde dev Türk bayrakları ile Cumhuriyet meydanına yürüdü.

Cumhuriyet Meydanı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının da okunduğu programda, kalbin değerine dair konuşmalar, halk oyunları ve spor gösterileri yer aldı. Öğrencilerin şiir okumasının ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Programa Vali Recep Soytürk, milletvekilleri, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Özhan Özvural, Belediye Başkanı Servet Ramazan, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, Kilis İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt katıldı. ile protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

guneysu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu