Haber

Sağanak yağışın ardından İçmeler sahili ağaç parçalarıyla doldu

Sağanak yağışın ardından İçmeler sahili ağaç modülleriyle doldu.

MUĞLA – Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaklaşık 3 saat etkili olan sağanak yağışın ardından hayat normale dönerken, İçmeler sahilinin ağaç modülleri ve deniz kabuklarıyla dolduğu görüldü.

Aniden kesilen sağanak yağışın ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ve Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, taşların ardından dağlardan gelen çamurlu yolları temizlemeye başladı. Dağlardan İçmeler merkezine akan ve özellikle İçmeler Mahallesi-Turunç kavşağında yollarda ulaşımı aksatan çamurlu su, Büyükşehir ve Marmaris Belediyesi ekiplerince temizlendi. Ekiplerin çalışmaları drone ile havadan görüntülendi.

Dağlardan kent merkezine inen çamurlu sular, İçmeler sahilinden denize dökülürken, yağmur sularıyla birlikte gelen ağaç ve ağaç kabukları kıyıda birikti. Kıyıya vuran devasa çamurlu dalgalarla birlikte deniz kabukları kıyıya vurdu. Vatandaşlar, dalgaların kıyıya vurduğu deniz kabuklarını topladı.

Deniz kabuklarını toplayan vatandaşlar, “Deniz kabuklarını toplamak için sahile indim. Buraya her yağmurdan sonra yanlış odun geliyor, belediye çalışsa da yetişemiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu