Haber

Ortadoğu’nun barut fıçısı! Orduyu İsrail sınırına yığdılar…

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar yoğunlaştıkça bölgede gerilim doruğa ulaştı. Savaş çanlarının çaldığı Ortadoğu’da, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi, geçtiğimiz günlerde İsrail sınırına yakın Süveyş’teki 4’üncü Zırhlı Tümen’de incelemelerde bulundu.

ORTADOĞU’DA SAVAŞ ÇANLARI ÇALIYOR
Hamas’ın 7 Ekim’de başlattığı Mescid-i Aksa Sel Operasyonuna Gazze’yi bombalayarak karşılık veren İsrail ordusu, günlerdir katliamlar gerçekleştiriyor. İsrail’in saldırılarında binlerce kişi hayatını kaybederken, bölgede gerilim doruğa ulaştı.

İsrail’in olası kara operasyonlarına karşı bölgede yeni gelişmeler yaşanıyor. Son olarak Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi, İsrail sınırına yakın Süveyş’te Mısır ordusunun 4’üncü Zırhlı Tümeni’nde incelemelerde bulundu.

MUAYENE VÜCUT GÖSTERİSİNE DÖNÜŞTÜ
Sisi’nin denetimi sırasında Mısır ordusunun görüntüleri dikkat çekti. Söz konusu görüntüler “İsrail’e karşı güç gösterisi” yorumlarına neden oldu.

“MİLLİ GÜVENLİĞİ KORUMAYI HEDEFLİYORUZ”
Sisi, denetim sırasında şu açıklamayı da yaptı: “Mısır ordusu, gücüyle, statüsüyle, kabiliyetiyle ve etkinliğiyle Mısır’ı ve ulusal güvenliğini korumayı amaçlıyor. Mısırlılara, gücü bilinçli, akıllıca ve zulme başvurmadan kullanmanın önemli olduğunu söylüyorum. Mısır, Mısır’ın kontrolünde olumlu bir rol oynuyor. Gazze Şeridi’nde gerilimi tırmandırarak, “Durumu sakinleştirmeye ve ateşkes sağlamaya çalışıyoruz. Gazze Şeridi’ndeki sivil halka gerekli yardımların sağlanması ve acılarının hafifletilmesi için büyük çaba harcıyoruz.”Şu ifadelere yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu