Haber

Çinli Şirket Hidrojenle Çalışan Bisiklet Üretiyor

Bisiklet üreticisi Youon Teknoloji Ltd. Şti. Şirket tarafından sağlanan bu tarihsiz fotoğraf, şirket tarafından geliştirilen hidrojenle çalışan katlanır bisikleti gösteriyor. (Fotoğraf: Xinhua)

NANJING, 17 Şubat (Xinhua) — Çinli bisiklet şirketi Youon Technology Ltd. Sti. Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaleti Changzhou’daki yenilikçi hidrojenle çalışan katlanır bisiklet prototipinin resmi olarak üretim hattından çıktığını duyurdu.

Bisiklet, geleneksel bisikletlere benzer, ancak bir hidrojen yakıt hücresi ve düşük basınçlı bir hidrojen depolama cihazı ile donatılmıştır. Hidrojen yakıt hücresi, proton değişim zarı hidrojen depolama cihazından hidrojen aldığında, bisiklete binmek için güç üretir.

Lityum pil kullanan geleneksel elektrikli bisikletlerle karşılaştırıldığında, hidrojen yakıt hücresinin daha uzun kullanım ömrü dahil birçok avantajı vardır ve çalışma sırasında sadece su ürettiği için daha çevre dostudur.

Yeni hidrojenle çalışan bisiklet, sürücüsünün pedal çevirdiği hıza kıyasla güç sağlıyor. Changzhou merkezli bir bisiklet üreticisi şirket olan Youon Technology’nin açıklamasına göre bisiklet, saatte 24 kilometre hızla ek güç sağlamayı bırakıyor.

Şirket, yeni bisikletlerin ilk partisinin Mart ayı sonunda seri üretime geçeceğini ve 2025 yılına kadar yıllık 200.000 üretim kapasitesine ulaşmayı beklediğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu