Haber

Babacan: Biz buradayız, ‘dur’ diyecek kadar güçlüyüz

ANKARA (İGFA) –Millet İttifakı ortaklarından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci türe ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Babacan, “Kendisini tebrik ediyorum. Bu mesajın takipçisi olacağız, sorumluluğun takipçisi olacağız. Denetim görevini DEVA Partisi’ne verdi, biz de bunu en iyi şekilde yapmaya çalışacağız.” .

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmak için yetkilerini kullanırken aynı zamanda aday olduğunu belirten Babacan, “Seçim kampanyasında kamu kaynaklarını kullandı. Devlete ait basın organlarını ve kamu kurumlarını seçim aracı olarak kullandı. , seçimi kazanmak için geçiş hakkına girdiler.Vatandaşların değerlendirmesine bırakıyorum.Hayır.Kararsızlığa ve umutsuzluğa gerek yok.Biz buradayız, dimdik ayaktayız.Kapsamlı bir değerlendirme yapacağız. Seçim sonuçları önümüzdeki günlerde çıkacak.İttifak, istişare ve birlikte çalışma kültüründen asla vazgeçmeyeceğiz, gerçeklerden sapmayacağız.Tam demokrasi sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.Korkmayacağız, vazgeçmeyeceğiz. ideallerimizden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Babacan, “Biz buradayız, her hataya ‘dur’ diyecek kadar güçlüyüz. Hatalarınızı her zaman anlatacağız.

“KILIÇDAROĞLU’YA OY VEREN ARKADAŞLARIM BİZ MAĞDUR OLMADIK”

Kısıklı’da yaptığı değerlendirme toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yuhalamasına tepki gösteren Genel Lider Babacan, “Umarım Ankara buradaki bu konuşmayı ve fevri söylemi düzeltir. Sayın Kılıçdaroğlu’na oy veren arkadaşlarım mağlup olmasın. Vicdanınız rahat etsin” dedi. içiniz rahat olsun. Tarihin doğru tarafında olduk, hep birlikte adaletle mücadele edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu